Databáze nebezpečných výrobků

Echt Girls Dětské bikiny

Hlášení RAPEX 36/2011

Dětské bikiny se slovem "SUMMER" na horním dílu. Na štítku nápis "ECHT GIRLS". Výrobek je v amerických velikostech 1 a 4. Ramínka jsou elastické šňůrky s volnými konci s uzly a plastovými korálky. Šňůrky vepředu jsou dlouhé 24 cm long a na zádech 33 cm.

Typ výrobku Model TO22
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám s volnými konci, uzly a zarážkami. Při pohybu dítěte by se mohly zachytit za pevné předměty.

Země původu Česká republika
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu. Úřady zakázaly prodej.

Datum publikace 18.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit