Databáze nebezpečných výrobků

CISL dětská židle

Hlášení RAPEX 3/2014

Kovová židle s plastovým sedátkem a komiksovými obrázky jasných barev. Má dva upevňovací popruhy mezi opěradlem a spodní částí sedadla. Sedadlo je v plastovém sáčku s nalepeným štítkem.

Typ výrobku zboží č.: BBY1526
Kategorie Děti - Nábytek
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 5,83% hm. di(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8429283005793
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 07.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • strakar 13.2.2014 20:31

  Máme doma podobné židličky - spíše stoličky - kovová konstrukce, sedák potažený plastem (zespodu pískací ventilek). Jedna z nich se brzy potrhala ve sváru, ušila jsem látkový potah rovnou na obě, stolička nepíská, ale na obouvání prťat je senzační. Druhá má potah taktéž látkový, jen ten původní jsme na ní nechali, aby pískala. Vzhelem k tomu, že se děti stoličky dotýkají skutečně jen oblečené a sedací částí, nevidím v tom problém. měla bych?

  reagovat

  R R
  • dTest 20.2.2014 15:15

   Pokud se jedná pouze o podobný výrobek, nemusí být nebezepčný, protože narozdíl od výrobku v databázi neobsahuje zakázané látky. Dotek zakryté části těla s problematickým plastem obsahujícím ftaláty nevadí.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit