Databáze nebezpečných výrobků

Pool School dětská záchranná vesta

Hlášení RAPEX 37/2013

Dětská nafukovací záchranná vesta žluté barvy. Velikost: 58 x 48cm, určená pro děti do 25 kg. Vpředu je nápis v cizím jazyce: STEP А, B, C, POOL SCHOOL ™, STEP B, SWIM VEST; vzadu je varování v angličtině. Na třech ventilcích je označení - КХ 1, KX 28.

Typ výrobku XL-0092
Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí utonutí, protože vesta má tři oddělené okruhy k nafouknutí se třemi ventilky. Dva z ventilků umožňují zpětný únik vzduchu, i když je stanoveno, že ventilky mají být vratné a umožňovat řízenou regulaci tlaku. Výrobek navíc nemá potřebná varování a návod k použití.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky a příslušné evropské normy EN 13138-1.

Čárový kód 6915574400924
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 02.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit