Databáze nebezpečných výrobků

AMAL II Dětská vysoká židle

Hlášení RAPEX 51/2011

Dětská dřevěná vysoká židle. Sedadlo je z PVC ozdobené medvídky a hvězdami. Výrobek lze použít jako vysokou židli nebo malou židli se stolečkem.

Typ výrobku WIKTORIA
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože má dětská židle otvory, do kterých by se mohly zachytit dětské prsty a protože není židle dostatečně stabilní směrem dozadu a mohla by se převrhnout.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14988.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 29.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit