Databáze nebezpečných výrobků

MOTHER BABY dětská vysoká židle

Hlášení RAPEX 51/2014

Barevná (modrá, oranžová, světle zelená) vysoká židle s nastavitelnou opěrkou zad a podnosem. Na sedadle je obrázek zebry. Zabalena do bílého kartonu s rozměry: 55x28x70 cm.

Typ výrobku Model: YS89
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Židle je nestabilní a mohla by spadnout na podlahu a způsobit dítěti zranění. Do místa mezi postranní zábranou a tácem by se navíc mohly zachytit dětské prsty a skřípnout se zde.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14988.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit