Databáze nebezpečných výrobků

Ikea Dětská vysoká židle "Antilop"

Hlášení RAPEX 1/2012

Dětský vysoká židle ANTILOP s oddělitelnými nohami. Dodává se v bílé, červené a modré barvě a ve třech variantách v závislosti na zemi prodeje. Svolání se týká pouze pásu, který je se židlí dodáván. Týká se pouze dat výroby 0607-0911 (RRMM) od dodavatele # 17389. Na štítku pod sedadlem je jméno výrobku, IKEA a číslo modelu. Datum výroby a číslo dodavatele jsou vyraženy na spodní straně sedadla.

Typ výrobku Týká se jen kódu dodavatele 17389.
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Spona na pásu se může nečekaně otevřít a způsobit pád dítěte.

Již vzniklé úrazy

Byly zaznamenány tři případy.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Švédsko, Další: Polsko, Francie, Kypr, Dánsko, Rakousko, Španělsko, Finsko, Norsko, Maďarsko, Island
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná náprava sjednána.

Datum publikace 14.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Soňa Macková 19.1.2012 09:58

    Bohužel musím potvrdit. Synovy jsou tři roky a už necelých 2 letech si uměl přesku rozepnout sám. Rozepíná jí tím, že za oba konce zatáhne a přeska se rozepne sama tím, že se vytáhne jedna část ze druhé. Bez "dozoru" jsem ho nenechávala obzvlášť poté, kdy jsem umývala nádobí, měla jsem ho v židličce k sobě bokem a to mu byl rok a půl, seděl jedl a najednou jsem se podívala a on v té židličce stál. Krve by se ve mě nedořezali.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit