Databáze nebezpečných výrobků

Dětská vysoká stolička - vložka do židle: Seat reducer, blue romantic

Hlášení RAPEX 19/2010
Modrá vložka do židle s medvědy bez popisu modelu.

Typ výrobku Č. výrobce: 70452, Internal item No: 59-9689.
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože povrchový materiál obsahuje 28% hmotnosti di-"isodecyl" ftalátu (DIDP), v místě, kde by jej děti mohly dát do úst.
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a předmětech pro péči o děti, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány, pokud mohou děti hračku nebo předmět pro péči o děti vložit do úst.
Čárový kód 430 6544232 638
Země záchytu Ohlašující: Rakousko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné ukončení prodeje.
Datum publikace 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit