Databáze nebezpečných výrobků

Bebé Jou dětská vana s kovovým stojanem

Hlášení RAPEX 27/2014

Plastová vana s kovovým stojanem se 4 nohami.  (tyto dvě části se prodávají zvlášť). Nohy stojanu jsou skládací a vespod mají pryžové chrániče. Uprostřed stojanu je tác, jehož část lze vysunout a uložit na ni malé věci. Nohy jsou zabaleny v kartonové krabici s referenčním číslem, čárovým kódem a značkou. V horní části krabice je text ve francouzštině informující, že vana se má používat se stojanem "Bébé Jou". Na zadní straně je text 'thermobath'.

Typ výrobku ref. 416001 a 616033 (vana) ref. 230101A - 103 Alu White (stojan)
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože není dostatečně stabilní a může se snadno převrhnout. Hrozí také udušení, protože plastová zátka se snadno oddělí a malé děti ji mohou vložit do úst. Výrobek má navíc otvory, takže hrozí uvíznutí částí těla.

Země původu Čína
Čárový kód 8714929304010
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 30.07.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit