Databáze nebezpečných výrobků

ṢENYAYLA dětská vana "Penguen banyo küvet"

Hlášení RAPEX 30/2016

Plastová vana ve dvou velikostech (malá 90 cm a velká 100 cm) a v různých barvách (bílá, modrá, červená a zelená). Na dně je nálepka s komiksovou postavou.

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Pořezání, utonutí
Nebezpečí

Varování a návod k použití chybí, a proto nejsou uživatelé dostatečně informováni o nebezpečích, která by mohla nastat. Přístupné vystupující části navíc nejsou zaoblené a mají ostré hroty a hrany, a proto hrozí pořezání.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 12221.

Čárový kód 1) 8693135045323, 2) 8693135045330
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 31.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit