Databáze nebezpečných výrobků

Istocno More Dětská tunika

Hlášení RAPEX 33/2010
Dětská tunika, složení: 100% bavlna. V pase je funkční stahovací tkanička. Konce tkaničky mají kovové koncovky. Na přední straně oděvu je vyšitý a tištěný vzor. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku -968
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, 
protože tkanička v oblasti pasu není upevněna k oděvu ani v jednom bodě, který by byl ve stejné vzdálenosti od výstupních bodů. Naměřená délka volných konců v oblasti pasu je 245 mm a 283 mm v nejširší části, je-li oděv plně otevřený a je položený, přičemž povolena maximální délka je 140 mm.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit