Databáze nebezpečných výrobků

Golonif Dětská trička 1) Baby 2) Best

Hlášení RAPEX 22/2011

MQ-248: velikost 24 měsíců, 95% bavlna a 5% elastan, světle modrá barva, potištěný vzorem s motýly a kamínky z tvrdého plastu na přední straně ("Baby").
MQ-250 velikost 12 měsíců, 95% bavlna a 5% elastan, světle modrá barva, potištěný vzorem s květinami a kamínky z tvrdého plastu na přední straně („Best“).

Typ výrobku zboží č.: MQ-248, MQ-250
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli lesklým kamínkům z tvrdého plastu, které lze snadno oddělit a které zcela projdou válcem pro testování malých částí.

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 11.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit