Databáze nebezpečných výrobků

GRACE dětská souprava

Hlášení RAPEX 47/2013

Dětská souprava se skládá ze šortek a trička s kapucí bez rukávů. Na oděvu je nápis "DANCE" a "Kiss Kiss". U kapuce trička je šňůrka s volnými konci. Na spodním okraji šortek jsou šňůrky (16-16 cm), které přesahují spodní okraj nohavic. Barvy: žlutá, růžová a červená. Velikost: 116-134.

Typ výrobku Model č.: WT59777
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám na kapuci s volnými konci. Hrozí také zranění kvůli šňůrkám, které přesahují spodní okraj nohavic.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Čárový kód 5999011597775
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 07.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit