Databáze nebezpečných výrobků

Cichild dětská souprava

Hlášení RAPEX 52/2012

Dětská souprava pro děti do 3 let (halenka a kalhoty):

1. Halenka má dlouhé rukávy. Má šedou barvu a nápisy na přední straně s brokátem: "Paris girls love shopping what else?" s aplikací dívky. Na halence jsou ozdobné kamínky, kuličky a stuhy.

2. Kalhoty jsou červené a mají dvě kapsy vpředu. Na levé nohavici je aplikace s taškou a brokátem, s nápisem "Girls love shopping what else?". U pasu je v tunýlku nepřipevněná šňůrka s volnými konci. Při úplném roztažení pasu kalhot jsou volné šňůrky delší než 140 mm.

Typ výrobku 1300-022
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli příliš dlouhým šňůrkám u pasu, které nejsou připevněné.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Čárový kód 1385609188915
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 01.01.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit