Databáze nebezpečných výrobků

Brandili Dětská souprava

Hlášení RAPEX 14/2011
Bavlněné triko a kalhoty pro kojence. Triko je ozdobené motýly. Střední část motýla je k triku připevněná malými zadními stehy označujícími začátek křídel. Na štítku je jméno značky, referenční číslo a čárový kód. Popis obalu: průhledný plastový sáček.

Typ výrobku ref. 30353//4, série 1247
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože dekorace motýla na hrudníku snadno praská a křídla se oddělují, což způsobí vznik malých částí, které mohou děti vložit do úst.
Země původu Brazílie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající národní normy UNE 40902.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 06.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit