Databáze nebezpečných výrobků

NICE WEAR Dětská souprava

Hlášení RAPEX 48/2010
Dívčí třídílná souprava obsahující mikinu se zipem a kapucí se stužkou. Na levé straně je dekorace z kamínků představující kočku s mašlí. Na pravé straně jsou našita slova "Simle Milou" a tři srdce ozdobená kamínky a flitry. Elastický pas obsahuje text a spodní okraje jsou pletené. Nad spodními okraji jsou provázky, které visí pod okraj.

Typ výrobku GL-071
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění kvůli stužce na kapuci a u pasu. Hrozí také udušení, protože ozdobné kamínky lze snadno oddělit a mohou být spolknuty nebo vdechnuty.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Čárový kód 05966699853558
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit