Databáze nebezpečných výrobků

HONG Dětská souprava

Hlášení RAPEX 48/2010
Dětská třídílná souprava (kalhoty, vesta s kapucí a mikina). Vesta má kapuci s provázky s plastovými kolíčky na koncích.

Typ výrobku A 916
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli stahovacím šňůrkám na kapuci, a udušení kvůli plastovým kolíčkům na konci šňůrek, které lze snadno oddělit a spolknout.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
Datum publikace 30.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit