Databáze nebezpečných výrobků

BIDIFUL Dětská souprava

Hlášení RAPEX 28/2011

Dětská třídílná souprava určená pro chlapce i dívky do 7 let: kalhoty, triko s dlouhými rukávy a bunda. Na kalhotech je vyšitý vzor a na bundě různé nápisy: "Princess, Royal academy, Angel". Na výrobcích je textilní štítek s nápisem: ”BIDIFUL”. Na bundě jsou malé dekorace. Určené pro děti od 6 měsíců do 5 let. Složení: 95% bavlna, 5% elastan. Výrobek se prodává bez obalu.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení kvůli malým kamínkům na bundě, které lze snadno oddělit a děti je mohou vložit do úst. Hrozí také uškrcení kvůli šňůrkám na kapuci.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit