Databáze nebezpečných výrobků

Mertoğlu Baby dětská souprava

Hlášení RAPEX 51/2019

Souprava pro děti ve věku 3-4 let. Tvoří ji růžová mikina s kapucí se stahovacími šňůrkami a modré tepláky. V přední části mikiny je obrázek hodin a nápis "Love".

Kategorie Oděvy a obuv - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek má u krku stahovací šňůrky s volnými konci. Šňůrky mohou během různých činností dítěte někde uvíznout a způsobit uškrcení. 
 

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (prodejce).

Datum publikace 22.12.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit