Databáze nebezpečných výrobků

HAPPYTREE Dětská souprava - Wild Eyed

Hlášení RAPEX 4/2010
Souprava skládající se z tří částí pro děti do 7 let. Mikina se zipem, kapucí se stahovacími šňůrkami, halenka s dlouhými rukávy, kalhoty. Se štítky s následujícími informacemi: složení: 100% bavlna, KIDS HAPPY TREE, číslo zboží a země původu. Na přední straně mikiny a halenky je výšivka s kamínky a slovy: "wild eyed", "Northern".

Typ výrobku HR-169
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli stahovacím šňůrkám na kapuci. Hrozí také udušení kvůli ozdobným kamínkům, které lze snadno oddělit a spolknout.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 26.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit