Databáze nebezpečných výrobků

KALAMTON Dětská souprava "Vogue fashion jeans"

Hlášení RAPEX 6/2011
Dětská dvojdílná džínová souprava (bunda a kalhoty), určená pro děti do sedmi let. Bunda má bavlněnou kapuci, která je k ní připevněna knoflíky. Kapuce má volnou textilní šňůrku z bavlny a syntetických vláken s šedými plastovými kolíčky na koncích, které lze lehce oddělit.

Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení kvůli šňůrkám na kapuci bundy. Výrobek také představuje riziko udušení kvůli malým kolíčkům na koncích šňůrky, které lze lehce oddělit a děti by je mohly vdechnout.
Země původu Turecko
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Rumunsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej.
Datum publikace 09.02.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit