Databáze nebezpečných výrobků

Euro-One Hungary Dětská souprava - pistole a terč s náboji S.W.A.T GUARDEE MODERN COMBAT

Hlášení RAPEX 24/2011

Dětská souprava: černostříbrná pistole, terč, 6 nábojů s průhlednými oranžovými přísavnými kloboučky. Zabaleno pod plastovým krytem s označením S.W.A.T GUARDEE apod. na černošedém kartonu. Na nálepce jsou následující údaje: EAN kód, SE208 a internetová adresa.

Typ výrobku SE208
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože náboje nejsou dostatečně dlouhé, aby zajistily bezpečné vytažení z dětských úst v případě zablokování dýchacích cest.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 1354354353541
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu a sjednal nápravu.

Datum publikace 23.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit