Databáze nebezpečných výrobků

Brestil Dětská síťová ohrádka - Madrid

Hlášení RAPEX 4/2010
Dětská síťová ohrádka s maximální nosností 15 kg, skládající se z rámu z kovových skládacích tenkostěných trubek, skládacích nohou a síťových stěn. Dno je vyrobené z PVC s obrázky medvídků. Zabaleno v průhledném plastovém obalu se štítkem a varováním v italštině a angličtině.

Typ výrobku 506
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli nechráněným ostrým hranám na trubkách, které jsou přístupné dítěti.
Země původu Itálie
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 12227.
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady zakázaly prodej. Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů.
Datum publikace 26.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Eva 21.5.2011 10:10

  Přesně tuhle ohrádku máme doma,máme ji z bazaru a zatím se nic nestalo,ale malá si stoupne občas i ven z podložky do síťky,tak se bojím,aby se to neprotrhlo.

  reagovat

  R R
  • Daniela J. 16.12.2018 19:13

   Take ji mam doma ale neprijde mi na pohled tak nebezpecna.Te sitce na 100 pro neverim.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit