Databáze nebezpečných výrobků

PEKAS dětská sedačka na kolo "Euro Exclusive"

Hlášení RAPEX 34/2013

Dětská sedačka pro dítě do 22 kg s kovovou konstrukcí, modrým textilním sedadlem a bezpečnostním páskem z textilu s plastovými sponami.

Typ výrobku Typ: d-52 mm/ Model: Euro Exclusive/
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Sedačka je nedostatečně vysoká a nemá opěrky nohou ani jakoukoliv povinnou ochranu nohou. Zádržný mechanismus není vhodný. Výrobek tedy představuje nebezpečí zranění, protože dostatečně nechrání záda a nohy dítěte a zádržný systém nebrání dítěti ve vypadnutí.

Země původu Slovensko
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje odpovídající evropské normě EN 14344.

Čárový kód 8588001630102
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a další opatření.

Datum publikace 12.09.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit