Databáze nebezpečných výrobků

HTP dětská sedačka na jízdní kolo

Hlášení RAPEX 41/2014

Modrá plastová sedačka na kolo pro děti s červeným polstrováním určená k namontování na zadní nosič kola. Bezpečnostní pásy jsou černé. Výrobek má výškově nastavitelné opěrky nohou. Nosnost: 22 kg. Obal: průhledný plastový sáček.

Typ výrobku CS 203
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Upevňovací řešení sedačky je nevhodné, takže sedačka může sklouznout z rámu kola a dítě může vypadnout. Výška postranic a opěradla je nedostatečná a rozpětí nastavení opěrek nohou je menší, než požaduje norma. Popruhy upevňující nohy mohou snadno prasknout.

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14344.

Čárový kód 5999550395214
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 24.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit