Databáze nebezpečných výrobků

baby one dětská postýlka

Hlášení RAPEX 51/2018

Dětská postýlka o rozměrech 130 x 70 cm z bílého dřeva a polstrovaného růžového čalounění. Může být doplněna růžovým krajkovým baldachýnem a pod postýlkou jsou dvě dřevěné zásuvky.

Typ výrobku Model : SEHZADE
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Pořezání, udušení, zranění
Nebezpečí

Knoflíky v čalounění lze snadno oddělit. Dítě by mohlo dát knoflík do úst a udusit se. Nastavitelná boční bariéra není dostatečně vysoká a nemá automatický zajišťovací mechanismus. Mezi bariérou a spodní částí dětské postýlky jsou mezery, ve kterých se mohou zachytit prsty dítěte. Dítě by mohlo přepadnout přes postýlku nebo by mohla boční bariéra spontánně spadnout, což by mohlo způsobit, že dítě utrpí pád na podlahu. Navíc základna výrobku není dostatečně pevná a mohla by se rozlomit, když je v postýlce dítě. 

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky evropské normy EN 716.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností (dovozce).

Datum publikace 16.01.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit