Databáze nebezpečných výrobků

Lorelli dětská postýlka

Hlášení RAPEX 48/2015

Dětská postýlka. Rozměry 60 x 120 cm. Postýlka má zdvihací postranici s automatickým upevněním v horní pozici. Součástí je jedna velká zásuvka. Postýlku lze přestavět v kolébku nebo školní stolek. Dodává se bez matrace.

Typ výrobku Model: Dream, zboží č. 10150410002, buk
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Zajišťovací systém pohyblivé strany není správný. Pokud dítě zatlačí na kraj postele směrem dolů, mechanismus se může uvolnit a hrozí, že dítě přepadne a vypadne ven. Navíc strany nejsou dost vysoké a dítě by mohlo přepadnout a zranit se.

Země původu Bulharsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716.

Čárový kód 3800151951322
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 05.12.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit