Databáze nebezpečných výrobků

Cosatto Dětská postýlka "Stratford Cot Bed"

Hlášení RAPEX 52/2011

Dřevěná dětská postýlka balená ve složeném stavu s jednou spouštěcí a jednou pevnou postranicí (obě laťkové s plastovým kousátkem na hraně). Plná čela postýlky, jedno z nich je rozdělené, laťkový rošt se třemi možnými úrovněmi. Postýlku lze upravit pro starší děti. Vnější rozměry cca: výška = 1030 mm, délka = 1453 mm, šířka = 778 mm.

Typ výrobku Týká se pouze výrobků s datem série 01-09-2005 až 18-03-2009.
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění (uvěznění nebo udušení), protože při zvednutí postýlky se mohou oddělit dvě rozdělené koncové části a kovový vodicí prut se může dostat ze své pozice a při postavení postýlky zpět na podlahu se nemusí dostat zpět. Tím nebude správně zajištěná spouštěcí postranice. Postranice se tak může oddálit od rozděleného čela postele a dítě se může zablokovat mezi matrací a spouštěcí postranicí.

Země původu Velká Británie
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce/výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Datum publikace 11.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit