Databáze nebezpečných výrobků

Bednest dětská postýlka "Bedside Sleeper"

Hlášení RAPEX 30/2016

Skládací postýlka k montáži vedle velké postele, nebo použitelná samostatně. Dodávají se dvě oddělené části - dřevěný stojan, který lze nastavit do požadované výšky, a dřevěná postýlka se dvěma textilními stranami, z nichž jedna lze složit dolů. Postýlka se dodává ve velké hnědé kartonové krabici. Výrobce vydal modifikační sadu pro tento výrobek a dodatečné značení štítky. Tato sada upravuje postranici tak, že ji již nelze složit v půlce. Od  30/11/2015 mají všechny nové postýlky postranici, která v půlce nejde složit.

Typ výrobku postýlky dodávané od roku 2010 do 29/11/15.
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Dítě by mohlo dát hlavu na/přes postranici, která je složená v půlce (panel v poloviční pozici) a hrozí zranění nebo udušení.

Země původu Velká Británie
Čárový kód 5060309210000
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: označení zboží vhodným varováním (výrobce).

Datum publikace 01.08.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit