Databáze nebezpečných výrobků

Dětská ohrádka BABY VIVO

Klasická 8dílná dřevěná ohrádka s brankou, zhotovená ze dřeva v přírodní barvě.  Ohrádka se dá sestavit do různých tvarů, dvířka jsou opatřena bezpečnostním zavíráním. Návod na sestavení ohrádky je v rozporu s platnými předpisy označen značkou shody CE.

Typ výrobku model SL 130 B, číslo výrobní série ID 34534523
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poranění
Nebezpečí

1) Možné zachycení prstů vzhledem k tomu, že v dolní části dvířek jsou dvě místa, kde sonda o ø 7 mm projde do hloubky minimálně 10 mm a zároveň sonda o ø 12 mm neprojde. Uvedené sondy představují dětské prsty.
2) Při otevírání dvířek lze identifikovat místo střihu v oblasti pantu. Části dvířek se při otevírání do polohy „plně otevřeno“ přibližují na méně než 12 mm a tím vzniká místo střihu.
 

Při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku je možné, že nastane situace, při které dojde k poranění prstíků dítěte, pokud vloží ručičku do místa střihu mezi dvířky a vlastním tělem ohrádky při otevírání či zavírání dvířek. Dítě rovněž může vložit prst do vzniklé mezery v dolní části dvířek.

Rozpor s

Odborným posouzením bylo zjištěno, že klasická dřevěná ohrádka, nesplňuje požadavky zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků. Při zkouškách, prováděných v laboratoři dle požadavků platné evropské normy ČSN EN 12227, byly zjištěny četné závady, které mají podstatný vliv na bezpečnost výrobku.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce uložila kontrolovanému subjektu – konečnému distributorovi dětské ohrádky ochranné opatření, a to okamžité stažení výrobku z distribuce. Veškeré dostupné doklady a informace o nebezpečné dětské ohrádce BABY VIVObyly, po předání kontaktnímu bodu na MPO, následně zveřejněny v celoevropské databázi RAPEX pod číslem A11/0061/16.

Datum publikace 29.08.2016
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit