Databáze nebezpečných výrobků

Nikan Dětská obuv

Hlášení RAPEX 31/2011

Dětské boty s ozdobnými prvky na svršku – kožená mašle s kovovou mašlí uprostřed, která připomíná motýla. Uprostřed jsou také ozdobné perly a kolem nich jsou nalepené kamínky. Boty jsou růžovočerné. Zabaleny v průhledném sáčku.

Typ výrobku MRP – RS.80
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože kovového motýlka lze snadno oddělit a děti by ho mohly spolknout. Navíc hrozí chemické nebezpečí, protože části bot obsahují 23,4% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP).

Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 11.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit