Databáze nebezpečných výrobků

Shenfu shoes Dětská obuv - Sitong

Hlášení RAPEX 2/2010
Dětská obuv v růžové a bílé barvě, ozdobená květinami a gumovou hvězdou, na které je obrázek dvou dětí a nápis "Sitong". Boty mají pásek s perlou připevněnou sponou s ostrými hranami a špičkami, která zůstává na vnitřní straně boty. Na vložce je nálepka s obrázky a nápisem "SHENFU shoes".

Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože květiny, hvězdy a perly lze snadno oddělit a spolknout. Hrozí také zranění kvůli snadno oddělitelným částem s ostrými hranami.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodej, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
Datum publikace 12.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit