Databáze nebezpečných výrobků

Oviesse Dětská mikina

Hlášení RAPEX 27/2011

Světle modrá chlapecká mikina pro děti věku 8-9, se zelenými šňůrkami na kapuci. S kartonovým štítkem na jedné straně se slovy “Green Generation”. Na přední straně mikiny je nápis: "Sidewalk Cali 45".

Typ výrobku kód 2347274 (velikost 8-9)
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení kvůli šňůrkám s volnými konci na kapuci. Šnůrky se mohou zachytit za pevné předměty, pokud se dítě pohybuje příliš rychle.

Země původu Indie
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 2023472710008
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Datum publikace 25.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit