Databáze nebezpečných výrobků

Grace Dětská mikina

Hlášení RAPEX 33/2010

1. Mikina s kostkovým vzorem pro děti. Kapuce obsahuje tkaničku s kovovými koncovkami. Kapsa a přední strana jsou zdobeny drobnými kamínky. Velikost: 98. 
2. Dětská mikina s kapucí a zipem. Kapuce obsahuje tkaničku s plastovými koncovkami. Nápis na přední straně: "French kisses". Velikost: 104/110.

Typ výrobku 1. WT 9111
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko uškrcení a udušení v důsledku použití koncovek a tkaniček na kapuci. 
Navíc, pokud jde o první produkt, se mohou malé ozdobné prvky snadno oddělit a vzhledem ke své velikosti by mohly být vdechnuty nebo požity.

Země původu Čína
Rozpor s

Produkty nejsou v souladu s příslušnou evropskou normou EN 14682.

Čárový kód 5999011591117
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 17.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit