Databáze nebezpečných výrobků

Kid dětská mikina

Hlášení RAPEX 12/2020

Zelená dětská mikina s dlouhými rukávy a zipem. Na přední straně jsou kapsy a obrázek s číslem 96 v růžové barvě. Velikost: 6.

Typ výrobku Kid
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

V oblasti krku jsou šňůrky s volnými konci. Ty by během různých činností dítěte mohly někde uvíznout a mohlo by dojít k uškrcení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Chorvatsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (prodejce).

Datum publikace 22.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit