Databáze nebezpečných výrobků

Glorious Dětská mikina (výrobek může být padělek)

Hlášení RAPEX 50/2011

Dětská mikina (barvy: červená, vínová, černá nebo šedá) s kapucí a dvěma kapsami. Na přední straně je nápis “Prince of Persia” a štíkek s nápisem “®Disney”.

Typ výrobku DBPO-6257
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění kvůli nepřipevněným šňůrkám s volnými konci a uzly na koncích na kapuci a u krku.

Země původu Maďarsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 5999032762572
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu.

Datum publikace 28.12.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit