Databáze nebezpečných výrobků

Chippo Dětská mikina - Thomas & friends

Hlášení RAPEX 16/2010
Mikiny pro děti do 7 let a ve věku mezi 7 a 14 roky, s tkaničkami v kapuci. Složení: 100% bavlna, s tištěným vzorem na přední straně a obrázkem vlaku s nápisem: "Thomas & friends tm". Na mikině je také štítek s označením "Chippo".

Typ výrobku 1757
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko uškrcení kvůli přítomnosti tkaniček na kapuci. Volné konce tkaniček v kapuci jsou zakončené uzly a nejsou zajištěné proti rozpletení. Tkaničky na mikině mají volné konce a jejich délka je 87 mm, zatímco přípustná hodnota je 75 mm.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobky nejsou v souladu s příslušnou evropskou normou EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 20.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit