Databáze nebezpečných výrobků

WanDeng Dětská lyžařská kombinéza

Hlášení RAPEX 18/2012

Dětská kombinéza s kapucí. Na kapuci jsou elastické šňůrky s plastovými zarážkami. Když se kapuce nejvíc otevře, vytvoří šňůrka smyčku. Výrobek je k dostání v červené/zelené/modré nebo modré/středně modré/zelené. Velikost: 122,128.

Typ výrobku Model: G0336
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, kvůli šňůrce, která tvoří smyčku. Navíc hrozí zranění, pokud se šňůrka se zarážkami zasekne při pohybu dítěte za pevný předmět.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Čárový kód 5 999551 399556
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 15.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit