Databáze nebezpečných výrobků

Dětská koloběžka "FASHION SCOOTER"

Hlášení RAPEX 43/2015

Zelená skládací koloběžka se dvěma koly (průměr předního kola: 90,8 mm), z kovu, s třecí brzdou na zadním kole. Prodává se v kartonovém obalu. Na koloběžce jsou nálepky.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zranění
Nebezpečí

Přední kolo je příliš malé a mohlo by se snadno za jízdy zaseknout v díře v zemi a způsobit pád dítěte z koloběžky a zranění. Průměr řidítek je příliš malý. Pokud na ně dítě spadne, hrozí zranění. Navíc má koloběžka přístupné otvory mezi pohyblivými částmi a ostré hrany, takže hrozí zranění prstů.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 31.10.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit