Databáze nebezpečných výrobků

Usborne Dětská kniha – Baby's first book - vydání pro chlapce

Hlášení RAPEX 28/2010
Látková kniha s měkkou náplní s různými listy a příslušenstvím, na obalu jsou modré a zelené pruhy a text "Usborne Baby first book". Kniha je zabalení v plastovém pouzdru se zapínáním na suchý zip modré a fialové barvy s uvedeným textem "Usborne Baby first book". ISBN: 9780746087930.

Typ výrobku Šarže 1 - na všitém štítku uvnitř knihy (není žádné číslo šarže). Šarže 2 - Kód na obalu JFMAMJJ SOND/09 90594 a na všitém štítku uvnitř knihy (90594).
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože zelený lesklý materiál dinosaura na páté stránce lze snadno vyjmout a spolknout.
Již vzniklé úrazy Incidenty byly hlášeny.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie, Další: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 13.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit