Databáze nebezpečných výrobků

Dětská houpačka Beruška CULT

Zahradní houpačka se sedátkem zavěšeným na trubkové konstrukci má stříšku zhotovenou z barevné puntíkaté tkaniny z umělých vláken, stejně jako potah sedačky s motivy berušek.  Stříšku je možné naklonit do libovolné polohy pomocí nastavovacích šroubů. Výrobek je zabalen v kartonové krabici

Typ výrobku 20189B-LADYBUG/PO:970239
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Úraz
Nebezpečí

Houpačka nemá žádné omezení zabraňující vychýlení v úhlu větším než  20°, který je uveden v návodu k použití jako bezpečný. Konstrukce výrobku rovněž není určena k pevnému připojení k podkladu a houpačka se již při vychýlení sedačky o 20° převrací dozadu. V takovém případě hrozí dítěti nekontrolovatelný pád dozadu a riziko poranění oblasti krku a hlavy kovovou konstrukcí stříšky převržené houpačky.  Při běžném a předpokládaném způsobu použití houpačky může už při vychýlení sedačky větším než 20° dojít k závažnému zranění dětských uživatelů.

Země původu Čína
Čárový kód xx23428515/EAN 9 004181 302817
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Česká obchodní inspekce - Inspektorát Středočeský a Hl. město Praha uložil prodejci ochranné opatření, a to zákaz distribuce houpačky Beruška CULT a její stažení z distribuce. Informace o nebezpečném výrobku byla po nahlášení kontaktnímu bodu na MPO zveřejněna v systému RAPEX pod číslem  A12/0288/16.

Datum publikace 04.04.2016
Zdroj: ČOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit