Databáze nebezpečných výrobků

Babymoov Dětská chůvička s nočním světlem LED

Hlášení RAPEX 19/2012

Elektrická dětská chůvička s LED nočním světlem. Částečně zabalená v trojúhelníkovém obalu, ve kterém je chůvička viditelná. Rozměry 17,3 x 13,5 x 7 cm

Typ výrobku Ref. A015000, série 0211 – MOT 146
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože části s vysokým napětím jsou přístupné, což může být nebezpečné zvláště pro děti, které mohou výrobek považovat za hračku.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 26.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • MN 15.1.2013 00:13

  Také toto světlo / odpuzovač máme. A souhlasím, že funguje. Připadá mi, že komár je jakoby omámen infrazvukem vycházejícím ze odpuzovače, není schopen pořádného letu, co nejdříve přistane někde na stěně, ani ne ve "skrýši", a jakoby čeká, až to přestane. A v ten moment je snadné jej lapit, nebo ho tak nechat až do rána. Maximálně někam poodejde, ale nepoletí. :)

  reagovat

  R R
 • Martin Sýs 22.11.2012 13:22

  Tohle ale neni chuvicka. Je to jen nocni LED svetlo s odpuzovacem komaru.
  Mame ji uz asi rok, mozna vic a zatim si toho deti nevsimaji.
  Musim, ale rict, ze to fakt na komary pomaha. Jakmile se nejaky doma v mistnosti objevil, zapnul jsem to do zasuvky a pres noc jsem nemel jedinej stipanec.

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit