Databáze nebezpečných výrobků

JUMBO dětská cestovní postýlka

Hlášení RAPEX 10/2016

Modrozelenočervená dětská cestovní postýlka se dvěma koly, přebalovacím pultem a moskytiérou. Na postýlce jsou zavěšeny hračky. Po stranách jsou obrázky se třemi ovcemi. Z vnějšku je kapsa. Postýlku lze přestavět na kolébku. Zabalena v kartonové krabici. V obalu je také podložka na hraní.

Typ výrobku kód: 1080656, zboží č.: P9020
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Jezdce zipů lze snadno oddělit a děti by je mohly vložit do úst. Hrozí proto udušení. Základna postele (matrace) se snadno skládá a z vnější strany je kapsa. Malé dítě by mohlo zvednout základnu a vložit pod ní hlavu nebo vložit hlavu do vnější kapsy. Hrozí proto udušení. Provázek na přebalovacím pultu je příliš dlouhý a hrozí uškrcení. Mezi stranami a přebalovacím pultem jsou navíc otvory, kde by se mohly zachytit dětské prsty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716-1/2.

Čárový kód 0298254000031
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 19.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit