Databáze nebezpečných výrobků

JUST BABY dětská cestovní postýlka "BabyPlaypen"

Hlášení RAPEX 10/2016

Modrozelenooranžová cestovní postýlka se dvěma koly a dětským košem. Na stranách postýlky a koše jsou obrázky chlapce a psa. Zvnějšku je také kapsa. Zabaleno v hnědém kartonovém obalu s rozměry: 21x21x78 cm.

Typ výrobku Snooze; položka č.: jb_8040
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Plastová základna postele (matrace) se snadno skládá. Dítě by ji mohlo zvednout a zůstat pod ní uvězněno. Hrozí proto udušení. Dítě by také mohlo vložit hlavu do vnější kapsy a udusit se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 716-2.

Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 19.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit