Databáze nebezpečných výrobků

C&S Dětská bunda

Hlášení RAPEX 14/2012

Dětská bunda s kapucí, podšívkou a zipem. Na kapuci je elastická šňůrka s plastovými zarážkami. Při největším vytažení šňůrek se vytvoří smyčka. Velikost: 110.

Typ výrobku Model: 2011-01
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Šňůrky a zarážky by se mohly zachytit za předměty např. na hříšti nebo ve dveřích, výtahu, autobusu apod. Dítě se může uškrtit nebo spadnout a zranit se.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit