Databáze nebezpečných výrobků

Arino Dětská bunda

Hlášení RAPEX 52/2010
Dětská bunda s kapucí. Kapuce má stahovací šňůrky s kolíčky na koncích. Bunda se zavírá na zip a je pískové barvy. Je ozdobená nápisem "lovely bear" na levé straně a vyšitým medvědem na pravé straně. Velikost 18.

Typ výrobku HB-010
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí zranění kvůli stahovacím šňůrkám na kapuci. Hrozí také zranění kvůli elastickým šňůrkám, za které může dítě zatáhnout a pustit je, čímž by se mohlo zranit v obličeji v oblasti očí.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.
Čárový kód 2005031017108
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení zboží z trhu.
Datum publikace 28.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit