Databáze nebezpečných výrobků

dětská bryndák "Baby-Lätzchen"

Hlášení RAPEX 29/2013

Sada sedmi různých bryndáčků z froté. Na přední straně je barevný potisk se zvířaty a dny v týdnu. Zadní strana je z bílého froté. Lemování a šňůrky mají různé barvy (tmavě modrá, červená, tyrkysová, žlutá).

Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje azobarviva, která uvolňují karcinogenní amin 4-aminoazobenzen v koncentraci 159 mg/kg. To přesahuje limit 30 mg/kg.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 4002840016162
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 05.08.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit