Databáze nebezpečných výrobků

Chick-a-Dee detektor kouře

Hlášení RAPEX 23/2013

Optický detektor kouře ve tvaru ptáka, včetně baterií. Datum výroby: 04/09/2011, barva černá a bílá. K dostání také v bílé, růžové a světle modré.

Typ výrobku CHI-02DZ, CHI-02DW, CHI-02DB, CHI-02DP.
Kategorie Domácnost - Ochranné pomůcky
Riziko Požár, udušení
Nebezpečí

Výrobek není dostatečně citlivý vůči kouři a alarm není dostatečně hlasitý. Selhání při detekci běžných druhů kouře může zabránit uživateli a lidem v okolí, aby přijali náležitá opatření.

Země původu Čína
Čárový kód 8718104100060
Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 23.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit