Databáze nebezpečných výrobků

Visortech Detektor kouře "Détecteur de Fumée Photoélectrique"

Hlášení RAPEX 17/2012

Optický detektor kouře zabalený v kartonové krabici. Napájený baterií 9V.

Typ výrobku NC 5198, série: 1102004, reference výrobce: KD 107
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek není dostatečně citlivý vůči kouři a nemá dostatečnou akustickou výkonnost. V případě požáru by tyto chyby neumožnily uživatelům nebo osobám v okolí učinit opatření k uhašení požáru.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o stavebních výrobcích a odpovídající evropské normy EN 14604.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 06.05.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Liegert 29.12.2014 18:06

  Mám tento výrobek, ale od firmy SOMOGYI ELECTRONICS HUNGARY. Stejný design, ale jiný název. Vztahují se na něj stejné rizikové podmínky?

  reagovat

  R R
  • Andrea - dTest 30.12.2014 08:47

   Dobrý den,
   upozornění na detektor kouře v databázi nebezpečných výrobků se vztahuje pouze na uvedený model a bylo hlášeno ve Francii v roce 2012. Pokud máte podezření, že máte stejný detektor, který lze zakoupit v ČR, můžete podat podnět na webových stránkách České obchodní inspekce, kde se návrhy na nebezpečné výrobky v ČR zabývají a mohou prověřit.

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit