Databáze nebezpečných výrobků

Garvan profi-line Detektor kouře 'Détecteur de fumée optique'

Hlášení RAPEX 16/2012

Optický detektor kouře zabalený pod plastovým krytem, záruka 5 let, zvukový signál, pokud je baterie málo nabitá po dobu 30 dnů. Baterie jsou součástí balení (3X3V lithium).

Typ výrobku Model MTS166, vyrobeno 15/12/2006
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Požár, udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože zvukový signál alarmu není dost hlasitý, pokud je baterie málo nabitá. Uživatel by detektor nemusel slyšet a hrozí, že neučiní v případě požáru potřebná opatření. Navíc nejsou informace na výrobku dostatečné ani nesmazatelné.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o stavebních výrobcích a odpovídající evropské normy EN 14604.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů. Úřady zabavily zboží.

Datum publikace 30.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit