Databáze nebezpečných výrobků

F.J.J Fashion Děské teplákové soupravy

Hlášení RAPEX 39/2011

 do Dětské dvoudílné teplákové soupravy pro děti od 7 do 14: mikina s kapucí a kalhoty. Na kapuci a u pasu jsou šňůrky s volnými konci. Složení: 65% bavlna, 35% polyester. Jedna souprava je tmavěmodrožlutá nebo světlešedomodrá, s aplikací s nápisem: "ENGALE". Druhá je šedožlutá s aplikací s číslem "10".

Typ výrobku zboží č. F.J.J-11259 a č. F.J.J-11260
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Uškrcení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení a zranění kvůli šňůrkám u pasu a na kapuci, které nejsou zajištěny proti vyvléknutí a nejsou na alespoň jednom místě připevněny k oděvu.

Země původu Turecko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 14682.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 06.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit